sosyal medya yönetimi
Markalaşarak Yeni
Müşterilere Ulaşmak Kolay!
İnstagram, Facebook ve diğer sosyal ağların doğru şekilde yönetilmesi ile marka bilinirliği oluşturmaya ne dersiniz? Firmanızı daha çok insana duyurup size yeni müşteriler kazandırabiliriz.
 • Doğru saatlerde, doğru şekilde dikkat çekici paylaşımlar yaparak kullanıcıların sizi daha çok görmesi sağlanır.
 • Güzel bir şekilde planlanmış kampanya ve indirimlerle takipçilerinizin sizinle etkileşime geçmesi sağlanır.
 • İlgi çekici çekilişler, anketler, story paylaşımları yaparak yeni takipçilere erişilip, hesaplarınızın daha interaktif gözükmesi sağlanıyor.
 • Firmanıza özel şablonlar hazırlayarak ürün ve hizmetlerinizi aynı şablonu kullanarak paylaşıyoruz.
 • Özel gün ve haftalar için firmaya özgü resim veya video hazırlanarak firmanın kurumsallığı arttırılıyor.
 • İnstagram ve Facebook’ta profil düzenlemeleri en doğru şekilde yapılarak güzel bir görünüm kazandırılır.
Sosyal Medya Yönetiminde Olması Gerekenler

Sosyal medya yönetimi için mutlaka yapılması gerekenler nelerdir? Bir firma sosyal medyalar kullanılarak nasıl büyük bir marka haline gelir? Tüm detayları bu sayfada bulabileceksiniz!

500+
Mutlu Müşteri
700+
Biten Proje
organik

Takipçi Arttırma

Organik takipçi arttırma yöntemleri ile sosyal medya hesaplarınızın takipçi sayısının düzenli olarak arttırılması sağlanır.
tasarım

Özel Gün Paylaşımı

Özel günler için hazırlanan firmanıza özel kutlama resimleri ile firmanızın kurumsal görünümü arttırılır.
Fikir

Kampanya Yönetimi

Firmanıza özel kampanya ve indirimlerin planlanması, bu kampanyaların en iyi şekilde uygulanması sağlanır.
facebook

Business Reklamları

Business reklamları ile daha detaylı filtreleme yöntemlerini kullanarak doğru müşteri kitlesine ulaştırıyoruz.
creative

Özel Şablonlar

Hesaplarınızın belli bir düzene sahip olması için firmanıza özel şablonlar hazırlanır ve paylaşımlar bu şablon ile yapılır.
sürpriz

Çekiliş ve Anket

Çekiliş ve anket yönetimleri ile yeni takipçilere kavuşmak ve daha interaktif bir hesaba sahip olmanız sağlanır.
Detaylı Bilgi Vermek İçin Sizi Arayalım!

  Sosyal medya, firmaların potansiyel müşteri kitlesiyle iletişim kurma ve markayı daha bilinir hale getirme açısından büyük bir etkiye sahiptir ve etkisini her geçen gün artmaktadır. Bu yüzden de sosyal medya yönetimi profesyonel şekilde yapmak büyük önem taşır. Firmalar markalarının kalitesini daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyorsa mutlaka bir sosyal medya uzmanı ile çalışmak zorundadır. Sosyal medya yönetimi herkesin kolaylıkla yapabileceği bir iş gibi görünür. Aslında durum öyle değildir. Herkes bir sayfa açabilir ama önemli olan bunu doğru kullanmaktır. Hedef kitleye ulaşmak ve markanızın tanınabilmesi doğru bir yol izlemeniz gerekmektedir.

  Neden sosyal medyada aktif olunmalı?

  Sosyal medya dediğimiz İnstagram, Facebook gibi uygulamalar insanların gün içinde çoğunlukla vakit geçirdiği önemli uygulamalardır. Günümüz şartlarında insanların, birbirlerine gidip gelmek veya sohbet etmekten çok sosyal medyada oldukları bir gerçek. İnsanların bu kadar aktif oldukları bir ortamda firmalarında aynı şekilde aktif olmaları gerekmektedir.

   

  Sosyal medya yönetiminde dikkat edilecekler

  Sosyal medyada tanınır bir marka olmak için birkaç önemli noktaya dikkat etmek gereklidir. Amacınız, mümkün olan en fazla kişiye ulaşmak ve dikkatlerini çekmek olmaktadır. Öncelikle hesap açarken bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Marka adınızı aynı şekilde hesap adınız olarak kullanmalısınız. Bu durum, marka adınıza insanların aşina olmasını sağlayacaktır. İletişim bilgileri doğru girilmeli ve müşterilerin size ulaşmasını sağlamalıdır. Unutulmamalıdır ki size ulaşamayan insanlar sizin güvenilirliğinizden şüphe duyacaklardır. Aynı şekilde biyografiniz de hizmet ettiğiniz alanı ve yaptığınız işleri detaylı bir şekilde anlatmanız gereklidir.
  Öne çıkarılanlar, web sitenizdeki menüler veya mağazanızdaki vitrin olarak düşünülmeli ve iyi düzenlenmelidir. Çünkü amacı gezmek için değil, ihtiyacı olan ürünü araştırmak olan bir müşterinin ilk bakacağı yer öne çıkarılanlar olacaktır.

  İçerik olarak bakıldığında, ürünlerinizi belirli bir şablona oturtmak her zaman sayfanıza dikkat çekici bir özellik kazandıracaktır. Bunun için size özel bir tasarım yapabilecek grafik tasarımcıyla çalışmalısınız. Eğer bir sosyal medya yönetimi ajansıyla çalışırsanız, bu şablonları size hazırlayacaktır.

  Özel günleri takip etmeli, atlamamalı ve mutlaka paylaşımlar yapmalısınız.

  Ürün satışı yapan firmalar için referanslar çok önemlidir. İnsanların ihtiyaç duydukları ürünü almak için önce tanıdıklarına sorduklarını biliyoruz. Bu yüzden ağızdan ağıza reklam dediğimiz durum firmalar için büyük önem taşır. Firmalar bu durumu sosyal medya hesaplarında da göstermelidir. Yaptığınız teslimatları paylaşmak, insanlara samimi gelecek , beğeni ve takipçilerinizi artıracaktır. Bu işlere hakim uzman ekibi olan sosyal medya yönetimi hizmeti veren bir firma ile bu işlemler sizin içinde çok kolay olacaktır.

  Sosyal medyada paylaşımlar kadar insanlarla etkileşimde olmakta firmanızı büyütmekte büyük rol oynar. Canlı yayın yapmak, canlı yayınlarda insanların sordukları soruları cevap vermek bu etkileşimi artıracaktır. Atılan mesajlara en kısa zamanda cevap vermek, potansiyel müşterinizi kaçırmamanızı sağlar. Bu durumda müşterilerinizle konuşma tarzınıza da dikkat etmelisiniz. Saygı çerçevesinde, etkili ve tamamen yardımcı olmaya istekli bir dille konuşmalısınız.

  Sosyal medyada takipçi kazanmak ve marka bilinirliğini artırmak için reklamın önemi de unutulmamalıdır. Reklam için fazla bütçe ayırmak değil, bütçeyi doğru kullanabilmek önemlidir. Onun için reklam ayarları doğru yapılmalıdır. Özellikle müşteri kitleniz iyi belirlenmelidir. Günümüzde sosyal medyada çok kullanıcı olduğu kadar, firma reklamları da bir o kadar çoktur.
  Firmaların sosyal medyada en çok istediği durum keşfete çıkmaktır. Keşfet demek daha fazla müşterinin sizi görmesi, daha fazla takipçi kazanmanız bu da firmanızın daha hızlı büyümesi demektir. Yukarıda anlattıklarımın hepsinin doğru bir şekilde kullanılması, aldığınız beğeniler, yorumlar ve kaydetme işlemleri keşfet bölümüne çıkmanızda yardımcı olacaktır. Sosyal medya yönetimi hizmeti alırken bu yönde çalışmaların olacağını öğrenmeniz sizin için faydalı olacaktır.

  Konu etiketlerini kullanmak, yeni müşterilere ulaşmanız için iyi bir adımdır. Paylaşımlarınızın altındaki etiketler kesinlikle hizmetlerinizin dışına çıkmamalı yani uyumlu olmalıdır. Alakasız etiketlerle shadow ban (gölge) yemeniz çok olasıdır. Shadow ban, bir hesabın karşılaşabileceği en kötü durumlardan biridir. Çünkü anlaşılması ve gölgenin kalkması çok zordur. Takipçi kazanmanızı yavaşlatan hatta durduran, konu etiketlerine ve keşfete çıkmanızla aranızda gölge oluşturan bir durumdur. Bu durumu düzelmek uzun hatta bazen imkansızdır. Geç kalındığı durumlarda çözümü daha da imkansızlaştırır. Bu yüzden, profesyonel bir destek almanız daha iyi olacaktır.

   

  İnstagram mağaza açma

  Günümüzde firmaların en çok talep ettikleri özellik, instagramda mağaza açma özelliğidir. Mağaza konusunda şuan en büyük sorun açılması değil onaylatılması sürecidir. Bu süreç önce belirli ülkelerde açıldığı için büyük firmalar bu mağazayı kolaylıkla onaylatabilirler. Bu özellik kademeli olarak Türkiye’de de kullanılmaya başlamıştır. Bu onaylama süreci, orta ve küçük çaplı firmalar için bu kolay olmayacaktır.

  Mağaza açmanın ilk adımı, instagram sayfasını işletme hesabına geçirilmesidir. Aynı zamanda instagram hesabınızın bir facebook hesabıyla bağlantılı olması gerekiyor. Öncelikle facebookta size ait bir ürün kataloğu oluşturulmalıdır. Bundan sonra özelliğin onaylanması aşamasına geçilir.

   

  Instagram mavi tik alma

  Kurumsal markaların Instagram profillerinde gördüğümüz mavi tik onaylı hesap anlamına gelmektedir.

  Sosyal medyada herkes istediği kişi adına istediği profili, sayfayı açma hakkına sahiptir. Herhangi bir belge sunarak o kişi olduğunuzu ya da o markanın temsilcisi olduğunuzu kanıtlamak zorunda değilsinizdir. Bu yüzden sosyal medya kullanıcılarının bir hesabın gerçekten o kişiye ait olup olmadığını anlaması mümkün değildir. İşte, mavi tik bu nedenle bulunduğu profile güvenlik sağlar.

   

  Peki Biz Sosyal Medya Yönetimi Hizmetini Nasıl Yapıyoruz?
  • Sizden aldığımız bilgilerle rakip analizi yapıyoruz.
  • Tüm sosyal medya hesaplarınızı açıyoruz.
  • Öncelikle paylaşımlarınıza, kampanyalarınıza ayrı ayrı firmanıza özel şablonlar hazırlıyoruz.
  • Firmanızla ilgili elinizdeki tüm verileri alıyoruz.
  • Rakip analizi sonuçlarına bakarak, hangi saatlerde ne tür paylaşımlar yapmamız gerektiğimizi belirliyoruz.
  • Firmalar ile her haftanın belirli günlerinde buluşup haftanın paylaşımlarını belirliyoruz.
  • Mağazalarınıza gelip canlı yayınlar yaparak insanlarla etkilişiminizi artırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz.
  • Belirli zaman aralıklarında çekilişlerle sayfayı destekliyor ve takipçinizin artmasına katkı sağlıyoruz.
  • Mavi tik alabilmeniz için başvurularda bulunuyoruz.
  • İnstagram mağaza açma ve katalog oluşturma işlemlerinde yardımcı oluyoruz.
  • Müşterileriniz ile iletişime geçip, mesajlarınıza anında dönüş yapıyoruz.
  • Belirli zaman aralıklarında hesapla ilgili bir rapor hazırlayarak sizlerin görüşüne sunuyoruz.
  • Özel günleri unutmuyor ve sayfada duyarlılık oluşturmak amacıyla firmaya özgü tasarımlarla paylaşımlar yapıyoruz.
  • Reklam ayarlarınızı hedef kitlenize uygun olarak düzenliyoruz ve çeşitli kampanyalarla sayfanızın canlanmasına katkıda bulunuyoruz.

  Sosyal medya yönetimi hizmeti almak için firma araştırması yapıyorsanız, bu yazı size bir fikir olması için yeterli olmuştur. Eğer ki daha detaylı bilgi almak ve yapılması gereken çalışmaları ekibimizden dinlemek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Sosyal Medya Yönetimi Referansları

  Sosyal medya yönetimi ile iyi bir konuma gelebilmiş firmalardan bazılarını aşağıdan görebilirsiniz. Detaylı inceleme ve analizler için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.